Souhlasím s podmínkami o ochraně osobních údajů
+420 222 964 384

MIKROVLNNÁ PEC FF-9

  • Mikrovlnná pec FUTTEC je určena na ohřev asfaltových směsí pomocí mikrovlnné technologie, která zabezpečuje rovnoměrné prohřátí celého objemu vloženého materiálu bez lokálního přehřívání a s tím spojené degradace asfaltu.
  • Materiál není nutno mísit, požadovanou asfaltovou směs (ACOx, ACLx, SMA) vhodnou pro konkrétní opravu lze proto vkládat ve formě hrud, kvádrů nebo napytlovanou v obalovně před jejím vychladnutím.
  • Při použití 3D vložky nebo pytlované směsi je možné současně ohřívat potřebné množství různých směsí, např. pokud je výtluk hluboký a je poškozena ložná i obrusná vrstva vozovky.
  • Řízení procesu ohřevu asfaltové směsi je zajištěno pomocí řídícího systému, který obstarává spuštění mikrovlnného zářiče a sleduje dobu ohřevu definovanou množstvím ohřívaného materiálu tak, aby bylo dosaženo technologické teploty pro vysprávku asfaltových povrchů 120 - 140°C.
  • Mikrovlnná pec FUTTEC je díky svým parametrům ideální pro celoroční drobné opravy asfaltových povrchů (výtluků) pomocí libovolné asfaltové směsi (ACO, ACL, SMA, vč. modifikovaných směsí), a to i v zimním období.
  • Lze ji využívat v kombinaci s ohřevem asfaltových povrchů pomocí zařízení FT3, ale i samostatně, kdy je potřeba zajistit pouze dodávku elektrické energie (například pomocí elektrocentrály).
  • Pro včasnou přípravu potřebného množství asfaltové směsi lze směs ohřívat i při přesunech mezi jednotlivými opravami asfaltových vozovek.
Technické parametry
Pracovní teplota (venkovní) -10 °C až 40 °C
Obsah zásobníku asfaltové směsi 25 kg
Mikrovlnný výkon (dle varianty) 1 – 12 kW
Doba ohřevu (dle varianty) 6 – 30 minut
Životnost mikrovlnného zářiče 5 000 hodin
Záruka na stroj 24 měsíců

FUTTEC a.s.

Hvězdova 1716/2b
140 00 Praha 4
IČ:
27956857
DIČ:
CZ27956857
Ochrana osobních údajů