Souhlasím s podmínkami o ochraně osobních údajů
+420 222 964 384

Pro media

S jakýmikoli dotazy se obracejte na 

info@futtec.cz

Souhrnné tiskové informace – Press Kit

Napsali o nás

Praha opravuje silnice i v zimě. Využívá k tomu mikrovlnnou technologii | (auto-mania.cz)
Přes tisíc oprav na zdejších silnicích už provedl stroj, který funguje na základě českého patentu. K zacelování vozovek využívá mikrovlny | Plus (rozhlas.cz)
Tradiční okreskové výtluky dost možná míří do propadliště dějin. Řešení vyvinula česká společnost [autosalon.tv]
Na české silnice vstupují „mikrovlnní cestáři“: Inovativní systém FUTTEC umí opravit výtluky rychle, ekologicky a trvale [moderniobec.cz]
Přichází věk mikrovlnných cestářů, díry v silnicích opravují už bez spár [metro.cz]
Češi vyvinuli přelomový systém pro opravy asfaltu. Prověřil ho Barranďák [auto.cz]
Česká firma smí opravit silnice novou metodou. Zkusila ji na Barrandovském mostu [deník.cz]
Česká firma přišla s novou metodou oprav výtluků, mikrovlny použila při rekonstrukci Barrandovského mostu [zdopravy.cz]
Hladké silnice bez drncání. Česká technologie umí spravit výtluk v asfaltu pomocí mobilní mikrovlnky [CzechCrunch]
Zima dala silnicím zabrat, s opravami pomůže mikrovlnná technologie [impuls.cz]
Výtluky na Vysočině byly poprvé opraveny mikrovlnnou technologií [zdopravy.cz]

20.05.2024
Aktualita

I během nepříznivého počasí dokážeme opravit výtluk do jedné hodiny! Podívejte se na reportáž TV NOVA z Karlovarského kraje

Naši mikrovlnní cestáři již opravují výtluky po celé České republice. Podívejte se na reportáž z Karlovarského kraje, kterou natočila Alexandra Zvárová.

23.04.2024
Aktualita

Vyvinuli jsme novou výkonnější generaci „mikrovlnných cestářů“ FUTTEC: výtluk na vozovce opraví již za zhruba 20 minut

Díky našemu vývojářskému týmu právě na české silnice vyjíždí nová generace „mikrovlnných cestářů“ série FT3: ty mají o 60 % vyšší výkon než jejich předchůdci a výtluk o velikosti 80 x 80 cm dokážou opravit za přibližně 20 až 25 minut.

25.03.2024
Aktualita

Jaro českým silnicím nepřeje. Řešení nabízí mikrovlnná technologie FUTTEC

Časté střídání teplých a mrazivých dnů se uplynulou zimu negativně podepsalo na stavu silnic ve většině regionů.

01.02.2024
Aktualita

Minulý rok hodnotíme jako úspěšný. Překonali jsme řadu významných milníků!

Za zmínku stojí především oficiální uznání naší unikátní patentované technologie FUTTEC® Ministerstvem dopravy ČR, vývoj a výroba zbrusu nové flotily „mikrovlnných cestářů“ FT3+ a mikrovlnných pecí FF-9, navázání ještě těsnější spolupráce s organizacemi jako jsou TSK Praha, ŘSD nebo s řadou měst po celé České republice.

19.12.2023
Aktualita

Překonali jsme další významný milník! Mikrovlnná technologie FUTTEC získala Evropský patent

Evropský patentový úřad udělil Evropský patent naší mikrovlnné technologii opravy výtluků FUTTEC.

13.12.2023
Aktualita

Co s havarijními výtluky na silnicích během zimy? Nastupují „mikrovlnní cestáři“ FUTTEC!

K naší nejčerstvější dohodě s TSK Praha, se kterou pravidelně spolupracujeme, patří zimní údržba asfaltových vozovek.

05.12.2023
Aktualita

Malé ohlédnutí za Světovým silničním kongresem

Česká republika se letos stala dějištěm mezinárodní oborové události: 27. ročníku Světového silničního kongresu, který zaštiťuje Světová silniční asociace (PIARC). A my jsme byli při tom.

07.11.2023
Aktualita

Od Berušky ke stroji FT3+ a digitalizaci: Jak se rodila mikrovlnná technologie FUTTEC se dozvíte v pořadu Věda Plus

Zajímá vás, jak funguje mikrovlnná technologie FUTTEC pro opravu výtluků na asfaltových vozovkách a jakou má souvislost s Beruškou? Chcete se dozvědět, k čemu slouží mikrovlnní cestáři nebo co nejvíce škodí českým silnicím? A zda se dají předvídat změny výtluků v čase?

13.10.2023
Aktualita

Přes Barrandovský most přejede až 140 000 aut denně. Místa, která jsme opravili, jsou však stále jako nová

Od doby, kdy jsme naší mikrovlnnou technologií FUTTEC® opravili 55 havarijních výtluků na Barrandovském mostě před zahájením 2. etapy jeho generální rekonstrukce, uplynulo šest měsíců. Po této vůbec nejvytíženější komunikaci v ČR projede denně kolem 140 000 aut – to je až 25 mil. za půl roku. Přesto jsou námi opravená místa stále jako nová: žádné spáry, žádné netěsnosti.

09.10.2023
Aktualita

Mikrovlnná technologie FUTTEC se představila na Světovém silničním kongresu

V minulém týdnu se v Praze konal Světový silniční kongres pod záštitou Světové silniční organizace PIARC: této prestižní akce se zúčastnilo přibližně 5 000 delegátů z více než 120 zemí světa a kolem 40 ministrů dopravy. A my jsme této jedinečné příležitosti využili naplno!

29.09.2023
Aktualita

Praha bude hostit 27. ročník Světového silničního kongresu: a my budeme u toho!

Již v pondělí 2. října se Praha (a její Kongresové centrum) stane dějištěm významné mezinárodní akce: až do pátku 6. října se zde bude konat Světový silniční kongres, který pořádá Světová silniční asociace (PIARC). Akce se zúčastní více než 5 000 delegátů z více než 120 zemí světa a přes 40 ministrů dopravy.

20.09.2023
Aktualita

Čím je náš mikrovlnný systém atraktivní pro municipality? To se dozvíte v novém čísle časopisu Moderní obec

V novém čísle časopisu Moderní obec se dočtete, čím je mikrovlnný systém FUTTEC atraktivní pro municipality. Řešením pro zacelení výtluků větších rozměrů (do 2 m2) na místních nebo účelových komunikacích je samostatná mikrovlnná pec FF9. Ta umožňuje obcím či malým městům opravovat silnice II. a III. třídy rychle, ekologicky, ekonomicky výhodně, a po celý rok. Navíc je její použití velmi jednoduché.

28.08.2023
Aktualita

PODCAST NA VLNĚ PODNIKÁNÍ: O INOVACÍCH PŘI OPRAVÁCH SILNIC S JIŘÍM RUŠIKVASEM

Zajímá vás, jaká myšlenka stála na počátku oprav silnic pomocí ,mikrovlnky´? Nebo jak se při nich dá zužitkovat umělá inteligence? Pak si poslechněte podcast Na vlně podnikání, ve kterém vyzpovídal zástupce šéfredaktora týdeníku Ekonom Martin Petříček našeho zakladatele Jiřího Rušikvase.

21.06.2023
Tisková zpráva

NA ČESKÉ SILNICE VSTUPUJÍ „MIKROVLNNÍ CESTÁŘI“: INOVATIVNÍ SYSTÉM FUTTEC UMÍ OPRAVIT VÝTLUKY RYCHLE, EKOLOGICKY A TRVALE

Na tuzemské silnice začíná razantněji vstupovat revoluční mikrovlnná technologie FUTTEC®. Patent na ni má stejnojmenná česká společnost, která s ní hodlá proniknout na asfaltové vozovky po celém světě.

21.06.2023
Aktualita

PŘEDSTAVENÍ MIKROVLNNÝCH CESTÁŘŮ FUTTEC NA CÍSAŘSKÉ LOUCE SE VYDAŘILO. VÍCE SE DOZVÍTE V DENÍKU MLADÁ FRONTA DNES

21. června jsme představili široké novinářské obci nové mikrovlnné cestáře FT3+ v akci: přímo při opravě výtluku na Císařské louce v Praze. Jedním z redaktorů, kteří se utvrdili v tom, že mikrovlnka na české silnice patří, byl i Adam Hejda z deníku Mladá fronta DNES.

21.06.2023
Aktualita

MIKROVLNNÁ TECHNOLOGIE FUTTEC V AKCI! PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA

V jakém stavu jsou české silnice? Jak si vedou v porovnání s ostatními zeměmi? A jaké je řešení této situace? Odpovědi na tyto otázky naleznete v reportáži TV NOVA, jejíž štáb navštívil 21. června prezentaci technologie mikrovlnného ohřevu FUTTEC.

01.06.2023
Tisková zpráva

SPOLEČNOST FUTTEC SE DOSTALA DO FINÁLE SOUTĚŽE WIPO GLOBAL AWARDS 2023. USPĚLA V SILNÉ MEZINÁRODNÍ KONKURENCI 548 ÚČASTNÍKŮ Z 58 ZEMÍ

Společnost FUTTEC, tvůrce patentované technologie unikátního mikrovlnného systému preventivní údržby asfaltových vozovek, se stala jediným českým finalistou mezinárodní soutěže WIPO Global Awards 2023. Odborná komise ji nominovala mezi 25 nejlépe hodnocených firem po důkladném posouzení jejího inovativního přístupu a potenciálu, který má komerční využití jejího duševního vlastnictví. Slavnostní akce, na níž proběhne vyhlášení sedmi vítězných společnosti, se uskuteční 11. července v Ženevě při příležitosti Valného shromáždění WIPO – Světové organizace duševního vlastnictví (World Intellectual Property Organization).

17.05.2023
Tisková zpráva

HAVARIJNÍ VÝTLUKY NA BARRANDOVSKÉM MOSTĚ SE PODAŘILO RYCHLE OPRAVIT DÍKY PATENTOVANÉ MIKROVLNNÉ TECHNOLOGII FUTTEC®

Ještě před plánovanou další etapou generální opravy Barrandovského mostu bylo nutné rychle a efektivně odstranit havarijní výtluky na této páteřní pražské komunikaci. To se povedlo díky využití české unikátní technologie FUTTEC® využívající mikrovlny pro preventivní opravy asfaltových vozovek. Vedle rychlosti jsou takové opravy i ekologické a mají dlouhou životnost – nevznikají totiž při nich žádné spáry.

25.04.2023
Aktualita

JAK NA VÝTLUKY NA VOZOVKÁCH? S INOVATIVNÍM SYSTÉMEM FUTTEC, VYUŽÍVAJÍCÍM MIKROVLNY PRO PREVENTIVNÍ A TRVALÉ OPRAVY

Ministerstvo dopravy ČR nedávno udělilo formou tzv. Technického předpisu oficiální oprávnění mikrovlnné technologii pro preventivní opravy poruch na asfaltových vozovkách. Na preventivní opravy touto metodou má patent česká společnost FUTTEC, která již v tuzemsku opravila více než 1 000 výtluků. A brzy vyrobí další „mikrovlnné cestáře“: stroje, které umožní, aby se finančně efektivní, rychlé, ekologické a trvalé preventivní opravy vozovek staly v České republice běžné. Díky tomu řidiči už nebudou muset stát v dlouhých frontách, jako tomu často bývá při opravách tradičními technologiemi. FUTTEC má zároveň v plánu s touto inovativní technologií expandovat i na zahraniční trhy.

FUTTEC a.s.

Hvězdova 1716/2b
140 00 Praha 4
IČ:
27956857
DIČ:
CZ27956857
Ochrana osobních údajů